REFLEKSJE PO SEMINARIUM “INTEGRACJA W PRAKTYCE”

Za nami kolejne juz sobotnie seminarium PSIP. Jego organizatorką była Zofia Milska-Wrzosińska. Tym razem przyglądaliśmy się, jak psychoterapeuci w swojej praktyce radzą sobie z integrowaniem wielu perspektyw.

Michał Jasiński przybliżył nam wciąż mało znaną w Polsce terapię koherencji, pokazując, jak można spójnie stosować metody wywodzące się z rożnych modeli teoretycznych. Opowiadał też o swojej pracy psychoterapeutycznej w wielokulturowej społeczności Barcelony.

Bożena Maciek-Haściło mówiła o tym, jak przełamywała utrwalone schematy w terapii uzależnień, by wzbogacić ją o perspektywę psychodynamiczną i integrować jedno z drugim, zwłaszcza w ramach terapii grupowej.

Joanna Popławska podzieliła się tym, jak pełni wobec tych samych pacjentów dwie pozornie niespójne role: przepisującego leki lekarza psychiatry i psychoterapeuty prowadzącego grupę, i co dobrego z tej niespójności wynika.

Publiczność w liczbie przeszło 30 osób aktywnie uczestniczyła w spotkaniu dopytując naszych gości o szczegóły ich doświadczeń zawodowych.

Posted in Uncategorized